02-04-2017, 05:34 AM
ORDINE D'ARRIVO
1 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini 4:45:26
2 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
3 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 0:00:04
4 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:00:51
5 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:00:59
6 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
7 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
8 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
9 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
10 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto - Isorex
11 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
12 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
13 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
14 Krister Hagen (Nor) Team Coop
15 Jasper De Laat (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
16 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:09
17 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:01:46
18 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic Aqua Protect
19 Rasmus Poulsen (Den) Team Veloconcept
20 Chris Anker Sörensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:01:48
21 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 0:01:50
22 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
23 Dennis Bakker (Ned) Delta Cycling Rotterdam
24 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:03:58
25 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:04:00
26 Arjen Livyns (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
27 Tijmen Eising (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
28 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy
29 Gregory Habeaux (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
30 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo
1 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini 4:45:26
2 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
3 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 0:00:04
4 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 0:00:51
5 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:00:59
6 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
7 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
8 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
9 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
10 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto - Isorex
11 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
12 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
13 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
14 Krister Hagen (Nor) Team Coop
15 Jasper De Laat (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
16 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:09
17 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:01:46
18 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic Aqua Protect
19 Rasmus Poulsen (Den) Team Veloconcept
20 Chris Anker Sörensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:01:48
21 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 0:01:50
22 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
23 Dennis Bakker (Ned) Delta Cycling Rotterdam
24 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:03:58
25 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:04:00
26 Arjen Livyns (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
27 Tijmen Eising (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
28 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy
29 Gregory Habeaux (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
30 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo